Ogłoszenia 27.11.2022

1. Rozpoczęliśmy święty czas Adwentu, czyli oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Adwent składa się z dwóch części – w pierwszej trwającej do 16 grudnia przygotowujemy się na przyjście Pana na końcu czasów, a w drugiej trwającej od 17 do 24 grudnia do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. Cieszymy się, że nasza młodzież rozpoczęła czas Adwentu od warsztatów nt. „Spotkać Boga w modlitwie”. Dziękuję wszystkim, dzięki którym to było możliwe, zwłaszcza Kasi, która wszystko zaplanowała, wymyśliła i prowadziła. Dziękuję także Izie, Sylwii, Kasi i Rysiowi oraz Bartkowi – cieszę się z Waszej pomocy i muszę powiedzieć, że efekty Waszej pracy są piękne! Dziękuję młodzieży za pozytywną odpowiedź i uczestnictwo w warsztatach – teraz czas na solidne wprowadzanie w życie tego nad czym pracowaliśmy!

3. Dla naszej wspólnoty rekolekcje od piątku do niedzieli poprowadzi ks. Krzysztof Fejkiel. Tematem rekolekcji będzie „Spotkać przychodzącego Boga”. Może zastanawiasz się jak to konkretnie zrobić? Kim On jest? Czego dla Ciebie pragnie? Na te i inne pytania ks. Rekolekcjonista postara się odpowiedzieć! Proszę Was o obecność i skorzystanie z tego świętego czasu.

Program naszych rekolekcji:

2 grudnia – Pierwszy Piątek Miesiąca – kaplica w Saint Genis

19.00 spowiedź święta 

20.00 Msza Święta z nauką, a po niej Adoracja i modlitwa uwielbienia

Adoracja całonocna 

3 grudnia – Pierwsza Sobota Miesiąca – kaplica w Saint Genis

18.00 spowiedź święta 

18.00 katecheza dla wszystkich dzieci 

18.30 Msza Święta z nauką

4 grudnia – Niedziela – Kościół w Pouilly 

17.30 spowiedź święta

18.00 Msza Święta z nauką, po Mszy Świętej spotkanie integracyjne w salce (zamiast II niedzieli miesiąca)

4. W nocy z piątku na sobotę będzie Adoracja całonocna. Wszystkich chętnych do trwania przed Panem Jezusem zachęcam do zapisów – lista znajduję się pod chórem lub proszę o bezpośrednie zgłoszenie się do mnie / przesłanie wiadomości.

5. W czasie Adwentu sprawowane są Msze Święte Roratnie – jest to Msza dziękczynna o Najświętszej Maryi Pannie. Każdego tygodnia będzie jedna taka Msza w języku polskim. W tym tygodniu Msza Święta w poniedziałek (jutro) o godz. 6.30 w kaplicy w St Genis.
Zachęcamy dzieci, by tak jak dziś przychodzić na Msze z lampionami.

6. We wtorek o godz. 19.00 w sali przy kaplicy w St Genis rozpocznie się spotkanie w j. francuskim z o. Zdzisławem nt. „Jak ta wojna mogła się wydarzyć i dlaczego ta historia dotyczy nas?”. Zapraszamy!

7. Święty Mikołaj odwiedzi naszą wspólnotę we wtorek 6 grudnia. Przygotowaniem do spotkania świętego będzie Msza Święta Roratnia w j. polskim o godz. 19.00 w kaplicy w St Genis. 

8. W czwartek o godz. 20.00 spotkanie naszej Grupy Biblijnej w St Genis. Od 20.30 online.

9. Za tydzień I niedziela miesiąca – Msza Święta w naszych intencjach – chętnych proszę o przesyłanie / podanie intencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.