Dziękuję uczestnikom czwartkowego spotkania formacyjnego poświęconego transformacji pastoralnej i misyjnej oraz wczorajszego czuwania przed Zesłaniem Ducha św.
Jutro we wspomnienie Maryi, Matki Kościoła dekanalna pielgrzymka maryjna do kaplicy w Riantmont (koło Gex): O godz. 10.15 z Kościoła w Vesancy (lokalizacja) wyruszy pielgrzymka piesza do tejże kaplicy. O godz. 11.00 przy kaplicy na wzgórzu Riantmont (lokalizacja) będzie Msza Święta (po francusku) dla całego naszego dekanatu a po niej piknik w plenerze. Gdyby ktoś chciał, mam wolne miejsca w samochodzie (ks Jan). Zapraszamy!
21 czerwca o 10h30 Msza św. międzynarodowa na zakończenie roku duszpasterskiego. Po niej pique-nique na który można przynieść coś do jedzenia lub do picia. W tym dniu nie będzie naszej polskiej Mszy św. wieczornej.
28 czerwcao 16h w Kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Ars(lokalizacja) odbędzie się Msza św. pożegnalna w intencji dotychczasowego biskupa naszej diecezji, bp Pascal Roland.
Serdecznie dziękuję uczestnikom Kręgu Biblijnego minionego tygodnia oraz zapraszam na kolejną odsłonę 9 czerwca.
W najbliższą sobotę o 20h w kaplicy domu parafialnego czuwanie przed Zesłaniem DuchaŚw. z Liturgią Słowa i modlitwą wstawienniczą.
Kontynuujemy cykl spotkań formacyjnych online dla wspólnot Polskiej Misji Katolickiej we Francji poświęcony transformacji pastoralnej i misyjnej. Najbliższa odsłona tego wydarzenia będzie miała miejsce w ten czwartek, 21 maja. Osoby, które już się zapisały otrzymają link do spotkania, a ci którzy chcą dołączyć, mogą to zrobić wypełniając formularz:
Za tydzień w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Św. we wspomnienie Maryi, Matki Kościoła dekanalna pielgrzymka maryjna do kaplicy w Riantmont (koło Gex): O godz. 10.15 z Kościoła w Vesancy (lokalizacja) wyruszy pielgrzymka piesza do tejże kaplicy. O godz. 11.00 przy kaplicy na wzgórzu Riantmont (lokalizacja) będzie Msza Święta (po francusku) dla całego naszego dekanatu a po niej piknik w plenerze. Zapraszamy!
Serdecznie dziękujemy katechetom za dzisiejsze katechezy.
Po naszej Mszy św. spotkanie integracyjne, które odbędzie się przed Kościołem (bez przejazdu do domu parafialnego jak zazwyczaj).
We wtorek 12 maja we wtorek o 20h spotkanie Kręgu Biblijnego, na które serdecznie zapraszamy.
We czwartek 14 maja Francja obchodzi Uroczystość Wniebowstąpienia. Z tej okazji Msza św. w języku polskim o 18h w kaplicy w St Genis.
Siostry Betlejemitki zapraszają na profesję zakonną jednej z sióstr 30 maja (sobota) o godz. 11. w klasztorze na Montsvoirons. Jeśli byłyby osoby które się zdecydują, to wyjazd o 9h z domu parafialnego. Uroczystość trwa około 2-3h. Zgłoszenia do dziś. Warto raz w życiu wziąć udział w takim wydarzeniu.
Za dwa tygodnie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego Wigilia z Liturgią Słowa i modlitwą wstawienniczą.
Dzięki składam Bogu i wszystkim zaangażowanym za wieczór uwielbienia. Doświadczenie piękna muzyki i modlitwy było miejscem bliskości Boga i Jego łaski. Dziękujemy za wiele dni przygotowań do wydarzenia.
Dziękuję uczestnikom pierwszego piątku miesiąca i uroczystości Matki Bożej Królowej Polski.
W niedzielę 10 maja katecheza od godz. 15h45 w domu parafialnym.
Również za tydzień po naszej Mszy św. spotkanie integracyjne, które odbędzie się przed Kościołem w Pouilly (bez przejazdu do domu parafialnego jak zazwyczaj).
12 maja we wtorek o 20h spotkanie Kręgu Biblijnego, na które serdecznie zapraszamy.
We czwartek 14 maja Francja obchodzi Uroczystość Wniebowstąpienia. Z tej okazji Msza św. w języku polskim o 18h w kaplicy w St Genis.
Siostry Betlejemitki zapraszają na profesję zakonną jednej z sióstr 30 maja (sobota) o godz. 11. w klasztorze na Montsvoirons. Jeśli byłyby osoby które się zdecydują, to wyjazd o 9h z domu parafialnego. Uroczystość trwa około 2-3h. Zgłoszenia do najbliższej niedzieli. Warto raz w życiu wziąć udział w takim wydarzeniu.